НАЧАЛО![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Преработка на осветление на Eilzugwagen в ТТ (1:120)Преработката е неудачна! Моля не я прилагайте!!! Има опасност модела да претърпи температурен шок!!!
Модел: Tillig Eilzugwagen (13312)
Това е първата проба и темата ще търпи развитие, тъй като мисля втория вагон да го осветя със светодиоди, но това ще е в скоро време. Като начало в описанието на вагона беше казано, че инсталираните крушки са 6V/0,05A, фабричен номер 39518. Производителя препоръчва подмяна на крушките (две във вагон) с такива за 10V, фабричен номер 39516, за каране по цифрови трасета. Поради цената на крушките и техния брой за вагоните, преработката реших да е само с резистор- за проба. От горните данни трябваше да се сметне стойността на резистора: Ясно е, че тока е 0,05А, който се получава при захранващо напрежение при =12V, разпределено последователно на двете крушки по 6V. Резисторите са купени, и сега следва огледа на вагона и мислене как и къде да се инсталира резистора. Целта ми беше една... ако преработката не се получи, вагона да може да се възстанови до изходното му състояние. След отваряне на покрива се вижда ето това:
Втората извивка е за да се направи легло, където да контактува пъпката на крушката, като след извиването следва приплескване на крачето, за да не се налага голямо извиване на пластината.
След това другото краче се извива над неизолирания край на пластината и се щипва с клещите.. и хайде на проба
При тази преработка, не слагам изправител и кондензатор след него (може да се монтира в тоалетната на вагона), като премигването заради токоснемането ще си остане. Очаквайте и преработката на същия вагон със светодиоди. След като имам двата вагона един до друг, ще се вземе решение кой вариант ще се прилага. Адрес: Централна ЖП Гара, София, бул.Княгина Мария-Луиза № 102
ъглова зала (запад) - до експозиционен парен локомотив серия 47 E-mail: club@railwaymodellingclub.com Всичко за клубния живот до 2013 година може да видите подробно на запазена архивна версия на стария сайт тук :-).
© 2019 RailwayPassion. Всички права запазени. Специални благодарности на екипа на Studio ITTI
|